Лікар Довгий Юрій Володимирович

Лікар Довгий Юрій Володимирович

Лікар вищої категорії, кваліфікований нарколог та анестезіолог, головний лікар клініки "Доктор Благо Плюс".
Лауреат нагороди в номінації "За мужність та професіоналізм" ІІІ ступеня

Алкоголь у будь-яких проявах (горілка, вино, пиво) є сильною отрутою і наркотиком, що викликає звикання.
Причому початкові прояви алкоголізму у нашому суспільстві не розглядаються як початок хвороби. Наприклад, можливість випити великі дози алкоголю і при цьому не сильно сп’яніти вважається показником хорошого здоров’я. Хоча це класична ознака наявності алкогольної залежності.

Алкоголізм – важке захворювання, позбутися якого самостійно складно. Кількість людей, залежних від споживання спиртних напоїв, у світі неухильно зростає. І більшого ризику розвитку схильні люди в молодому віці. Оскільки постійне та надмірне вживання алкоголю негативно впливає на центральну нервову систему, його приймають за один із видів наркоманії. Від алкоголю відмовитись так само складно, як і від будь-якого наркотику. В даному випадку під удар потрапляє фізичний стан організму, залежна людина набуває психологічних проблем, вирішити які можна тільки за допомогою фахівця. І чим швидше хворому буде надано кваліфіковану допомогу, тим менше буде наслідків від алкогольної залежності.

Насамперед у питущої людини страждає мозок, особливо його вищі відділи, які відповідають за моральні якості та здібності до навчання.

Стадії алкоголізму, про які потрібно знати кожному

Алкогольна залежність розвивається поступово та часто непомітно для людини. Що більше і частіше людина вживає спиртне, то швидше розвивається хвороба. Ця деградація у людини, що п’є, неминуче проходить три основні стадії:

1) соціальна деградація. Перша стадія – виникнення залежності. Хворий відчуває постійне бажання вжити спиртний напій, при цьому все складніше контролювати його кількість. Досягнення стану сп’яніння відбувається неусвідомлено, людина стає агресивною та дратівливою. На цьому етапі ще не виявляються такі ознаки, як блювання та бажання похмелитися. Однак людину мучить головний біль та сухість у роті.
На цій стадії ще немає серйозних проблем з фізичним і психічним здоров’ям. Але порушується соціальна адаптація, внаслідок якої виникають проблеми в сім’ї, на роботі з оточуючими. У стані алкогольного сп’яніння такі люди схильні до грубості, жорстокості, хуліганства. Останнє призводить до проблем із законом. Спочатку, протверезівши, алкоголік відчуває каяття, але з часом почуття сорому за скоєні вчинки притуплюється.

2) Психічна деградація. Друга стадія – збільшення кількості алкоголю задля досягнення сп’яніння. У людини виникає бажання випити, що називається «тут і зараз». І якщо не вдається задовольнити потребу, самопочуття людини погіршується, виникає агресія, дратівливість, зміна артеріального тиску. Ознаками алкоголізму у цьому разі також стають озноб, безсоння, безпричинна блювота, легкі галюцинації. Хворий починає випивати і, розуміючи, що припинення вживання викликає повернення перерахованих симптомів, психологічно боїться зупинитися. І тут уже виникає тривалий запій. Друга стадія алкоголізму – найтриваліша. І якщо не довелося звернутися до фахівця спочатку, то тут уже до лікаря треба буквально бігти, інакше може бути пізно.

Непомірне вживання алкоголю призводить до незворотних порушень психіки та нервової системи – незворотне недоумство, епілепсія, психози. У такої людини ніби “випадають” деякі психологічні функції – здатність навчатися, любити, вести трудову діяльність.

3) Фізична деградація. Третя стадія – невтішний фінал. На цій стадії хворому потрібно набагато менше досягнення бажаного стану глибокого сп’яніння. Але алкоголь уже необхідний щодня. Внутрішні органи, а також нервова система хворого набувають незворотних змін. Найбільше страждає печінка, серце. У хворого розвивається гепатит, панкреатит, виразка, кардіоміопатія та інші захворювання. Починати лікування на цій стадії найважче.

На цій стадії всі, хто оточують його, з першого погляду, розуміють, що перед ними алкоголік. Справжнє обличчя, неохайний і брудний одяг, нехтування особистою гігієною – ось характерні ознаки цієї стадії. Плюс додається цілий букет внутрішніх хвороб, спричинених руйнівною дією алкоголю на всі органи людини. Такі люди часто опиняються на вулиці і остаточно втрачають людську подобу.

Ось якими словами висловив свій стан один 18-річний студент, якому поставили хронічний алкоголізм: «Я жив весело, і поряд зі мною, як маленький веселий песик, біг мій алкоголізм. Я й не помітив, як він раптом виріс у величезного дога. Він став на задні лапи і взяв мене за горло. Я вирвався, побіг і сховався на якомусь смітнику. Там було гидко, але я не знав, що робити. »

Бережіть себе та близьких від алкоголю, виховуйте дітей в абсолютній тверезості та пояснюйте їм небезпеку, яку несуть алкоголь та наркотики. Але якщо все ж таки прийшла така біда і близький захворів на алкоголізм, то перше, що треба зробити – звернутися до лікаря-нарколога. Тому що вчасно розпочате лікування суттєво підвищує шанси на повне одужання від алкоголізму. Як вже було сказано, відмовитись від випивки самостійно дуже складно, допомога фахівця буквально необхідна. І краще до лікаря звернутися ще за появи перших ознак алкоголізму, це допоможе уникнути незворотних наслідків.

Відсутність лікування та самолікування зазвичай призводить до послідовного проходження всіх трьох стадій деградації та втрати всіх соціальних зв’язків, майна та здоров’я.

Чому Вам варто вибрати нас?

Лікування в стаціонарі

Курс лікування проходить тільки стаціонарно, в комфортних палатах з усіма зручностями.

Анонімність

Усі пацієнти проходять курс лікування в клініці повністю анонімно.

Доставка пацієнта

Здійснюється машинами швидкої допомоги

Цілодобово

Ми працюємо цілодобово 12 місяців на рік.

Лікарі клініки

Довгий Юрій Володимирович

Довгий Юрій Володимирович

Головний лікар-реаніматолог-нарколог

Тисячний Ігор Станіславович

Тисячний Ігор Станіславович

Лікар-нарколог

Подірка Микола В'ячеславович

Подірка Микола В'ячеславович

Лікар-нарколог

Роша Василь Васильович

Роша Василь Васильович

Лікар-нарколог, психолог

Курс лікування

Детоксикація організму
Діагностика організму
Програма лікування
Робота з психологом
Групова психотерапія
Проживання
Харчування 

Кодування

Детоксикація організму
Діагностика організму
Програма лікування
Робота з психологом
Підшивка препарату
Проживання
Харчування

Реабілітація

Реабілітація
Ресоціалізація
Проживання
Харчування

Виїзд бригади

Виїзд машини
Анонімність
Робота лікарів

до 2200 грн/добу

від 4000 грн

від 10 000 грн

від 1800 грн

Получить бесплатную консультацию

Відгуки наших пацієнтів

Хочу висловити велику подяку всьому колективу клініки за чуйне та поважне ставлення до пацієнтів. Можна навіть отримати безкоштовну консультацію. Дуже сподобалася психолог Ірина, людина на своєму місці.

Докладніше

Микола Іванович

Добрий день всім. Мене звати Сашко, живу я в Торонто, Канада. Нещодавно був в Одесі 3 місяці. Там я лікувався в клініці Доктор Благо від залежності до алкоголю та різних важких наркотиків. Клініка Доктор Благо допомогла мені.

Докладніше

Сашко з Торонто

Записатися на безкоштовну консультацію