Кодування від наркозалежності – набір методів медикаментозного та психологічного впливу на пацієнта, за допомогою яких досягається стійка відраза до наркотиків.

Виправданість кодування обумовлена ​​тим, що наркотична залежність – це сильна психологічна травма, що залишається з людиною все життя. І навіть через довгі роки після проходження реабілітації колишній наркоман може зірватися, якщо в нього десь з’явиться легка можливість отримати доступ до наркотику або він потрапить у складну життєву ситуацію, що викликає важку депресію.

Кодування наркоманії, сучасні методи

Кодування ефективніше проводити комбіновано, одразу декількома методами, одночасно з реабілітацією, щоб не заганяти пацієнта в ще глибшу депресію. Розглянемо основні способи кодування, які лікар може поєднувати та комбінувати.

Психотерапія. Дуже важливий елемент, оскільки в ході сеансів психоаналізу лікар може допомогти пацієнтові докопатися до причин виникнення залежності, усвідомити згубність звички та знайти силу волі для її подолання. Саме щирий внутрішній протест проти своєї залежності – запорука успішного лікування. Тому один із найбільш надійних способів кодування – це вміння слухати та ставити правильні питання. Приділяючи пацієнтові час, вникаючи у його проблеми та особливості, лікар може знайти індивідуальний підхід для побудови надійного психічного блокування потягу до наркотиків.

Гіпнотерапія. Метод, що доказав свою ефективність у поєднанні з іншими способами лікування. За допомогою глибокого гіпнозу наркозалежній людині вселяється відраза від самої ідеї прийому наркотиків.

Кодування за допомогою плацебо. Пацієнту під шкіру зашивається капсула з нейтральною речовиною, при цьому докладно описується дію вигаданого «блокатора» наркотиків з усіма тяжкими наслідками потенційного зриву. Подібний метод дозволяє створити блок «останнього рубежу», коли людина може відмовитися від прийому наркотиків в останній момент, згадавши «блокуючу речовину».

Медикаментозна кодування. Найагресивніший підхід, коли у важкодоступному місці тіла розміщується капсула, що поступово вивільняє речовину, яка є антидотом наркотику. Найчастіше використовується налоксон, який є антагоністом опіатів і повністю усуває їхню дію, навіть у разі потрапляння в організм. Цей спосіб застосовують тим наркоманам, які не демонструють достатньо волі аби відмовитися від наркотиків і з великою ймовірністю зірвуться. У разі вживання наркотиків людина з медикаментозним блоком не отримує очікуваного задоволення. Однак варто враховувати, що це призводить до розвитку глибокої депресії та тяжких психічних наслідків, тому потрібно суворо контролювати стан пацієнта, існує ризик суїциду та заподіяння собі шкоди.

Чому кодування має здійснюватись у спеціалізованій клініці?

МОЗ України ліцензує діяльність наркологічних клінік, видаючи ліцензії лише тим установам, які відповідають низці критеріїв.

Це пов’язано з тим, що лікування наркоманії – складний та багатоетапний процес, який має здійснюватися професійними лікарями у відповідному контрольованому середовищі. Інакше існує безліч ризиків.

Статистика показує, що понад 95% наркоманів, які намагалися залишити наркотики самостійно або після амбулаторного кодування, знову повертаються до прийому наркотиків. У той час як проходження курсу лікування від наркоманії та кодування у спеціалізованій клініці, під контролем досвідчених лікарів, дає результат близько 30 – 50%.

Список наркотичних речовин в Україні

Існує безліч наркотичних засобів різної дії на нервову систему, як пригнічувальні, так і стимулюючого ефекту. В Україні перелік наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів затверджено постановою КМУ від 6 травня 2000 р. №770 зі змінами у 2015 році та налічує понад два десятки наркотиків, серед яких найбільш поширені – героїн, опіум, кокаїн, дезморфін та інші речовини.

 

Чому Вам варто вибрати нас?

Лікування в стаціонарі

Курс лікування проходить тільки стаціонарно, в комфортних палатах з усіма зручностями.

Анонімність

Усі пацієнти проходять курс лікування в клініці повністю анонімно.

Доставка пацієнта

Здійснюється машинами швидкої допомоги

Цілодобово

Ми працюємо цілодобово 12 місяців на рік.

Лікарі клініки

Довгий Юрій Володимирович

Довгий Юрій Володимирович

Головний лікар-реаніматолог-нарколог

Тисячний Ігор Станіславович

Тисячний Ігор Станіславович

Лікар-нарколог

Подірка Микола В'ячеславович

Подірка Микола В'ячеславович

Лікар-нарколог

Роша Василь Васильович

Роша Василь Васильович

Лікар-нарколог, психолог

Курс лікування

Детоксикація організму
Діагностика організму
Програма лікування
Робота з психологом
Групова психотерапія
Проживання
Харчування 

Кодування

Детоксикація організму
Діагностика організму
Програма лікування
Робота з психологом
Підшивка препарату
Проживання
Харчування

Реабілітація

Реабілітація
Ресоціалізація
Проживання
Харчування

Виїзд бригади

Виїзд машини
Анонімність
Робота лікарів

до 2200 грн/добу

від 4000 грн

від 10 000 грн

від 1800 грн

Получить бесплатную консультацию

Відгуки наших пацієнтів

Хочу висловити велику подяку всьому колективу клініки за чуйне та поважне ставлення до пацієнтів. Можна навіть отримати безкоштовну консультацію. Дуже сподобалася психолог Ірина, людина на своєму місці.

Докладніше

Микола Іванович

Добрий день всім. Мене звати Сашко, живу я в Торонто, Канада. Нещодавно був в Одесі 3 місяці. Там я лікувався в клініці Доктор Благо від залежності до алкоголю та різних важких наркотиків. Клініка Доктор Благо допомогла мені.

Докладніше

Сашко з Торонто

Записатися на безкоштовну консультацію