Содержимое
Виведення із запою Одеса
Хвороби алкоголіків
Алкоголізм має серйозні медичні, соціальні та психологічні наслідки. Алкоголізм призводить до відмови багатьох систем організму, таких як система кровообігу та імунна система. Але не лише хвороби від алкоголю є проблемою, є й соціальна складова. Алкоголізм сприяє порушенню нормального функціонування сім’ї, розвитку домашнього насильства, а також злочинності, втраті роботи та руйнації зв’язків із родичами.
Хвороби від алкоголю: Серцево-судинні захворювання алкоголіків
Хоча є припущення того, що помірне вживання алкоголю знижує ризик смерті від ішемічної хвороби серця, багато досліджень показують, що хронічне вживання алкоголю викликає серцево-судинні захворювання.
Гіпертонія
Поширеність артеріальної гіпертензії серед чоловіків, які зловживають алкоголем, коливається не більше 10-30%. Високий кров’яний тиск – головний фактор ризику інсульту та серцевого нападу. Виявлено, що різні ускладнення високого кров’яного тиску, включаючи пов’язані з ним смертельні випадки, збільшуються зі збільшенням споживання алкоголю. У той же час, дослідження показують, що після припинення вживання алкоголю високий кров’яний тиск може бути частково оборотним.
Кардіоміопатії
У осіб, які довго вживають алкоголь, розвивається алкогольна кардіоміопатія (дегенеративні зміни волокон серцевого м’яза, стеатоз і збільшення серця, значне ослаблення сили скорочень серцевого м’яза), що призводить до проблем із серцем та недостатності кровообігу.
Серцева аритмія
І гостре отруєння алкоголем, і хронічне вживання алкоголю можуть викликати аритмію чи аритмію. Це вплив алкоголю та його метаболітів на провідну систему серця. Найбільш часті порушення включають фібриляцію та тріпотіння передсердь. Раптові смерті серед алкоголіків частково пояснюються появою аритмій.
Сексуальні захворювання у алкоголіків
Попри поширену думку, що алкоголь позитивно впливає на сексуальну активність, часто спостерігається протилежне. Етанол має «розгальмовуючий» ефект – він зменшує сором і заборони у сором’язливих людей – за допомогою цього механізму він може посилити статевий потяг. Однак тривале надмірне вживання алкоголю найчастіше призводить до зниження сексуальної активності. Систематичне, котрий іноді епізодичне вживання алкоголю в деяких чоловіків може призвести до імпотенції. Було виявлено, що підвищення концентрації алкоголю у крові викликає еректильну дисфункцію, затримку еякуляції та зниження оргазму. Крім того, у багатьох знизилася фертильність.
Вплив алкоголю на сексуальну активність жінок вивчено негаразд. Багато залежних жінок скаржаться на зниження лібідо, зменшення виділення слизу з піхви та порушення менструального циклу. Дослідження показують, що у жінок знижена фертильність через меншу частоту овуляції та вищу частоту мимовільних абортів. Вживання алкоголю до статевого дозрівання може затримати статеве дозрівання. Рання менопауза найчастіше зустрічається у жінок із алкогольною залежністю.
Захворювання нервової системи у алкоголіків
Ускладнення алкоголізму зустрічаються приблизно у 50% чоловіків та 10% жінок. Однак найчастіше лікарі не розуміють, що причиною є алкоголь, особливо, якщо пацієнтом є жінка. На формування патологічних змін нейрональної системи додатково впливає дефіцит вітамінів (в основному групи В), викликаний алкоголем.
- Поліневрит (полінейропатія) – виникає внаслідок змін функції та структури периферичних нервів, викликаних алкоголем та його метаболітами. Він здебільшого характеризується сенсорними порушеннями, невралгією та хворобливістю нервів, слабкістю чи відсутністю сухожильних рефлексів, а також м’язовими болями. У крайньому випадку може виникнути парез та навіть параліч. Ці зміни майже завжди супроводжуються м’язовими змінами, що виявляються ослабленням сили та атрофією м’язів (пацієнти часто скаржаться, що у них ноги «ватяні»).
- Токсична оптична нейропатія – хронічне вживання всередину може призвести до токсичного пошкодження зорового ретробульбарного нерва. Він проявляється порушеннями зору різного ступеня, включаючи повну сліпоту та різного роду обмеження поля зору, а іноді призводить до атрофії зорового нерва.
- Деменція – органічна неалкогольна поразка мозку. Для нього характерна прогресуюча інтелектуальна неспроможність. Хвора людина перестає розуміти, що відбувається навколо неї, вона не в змозі спрямовувати свої дії та задовольняти свої потреби. Потрібна допомога у вирішенні найпростіших питань, а також у приготуванні їжі та проведенні особистого туалету.
Порушення пам’яті
До інших неалкогольних ушкоджень головного мозку відносяться порушення когнітивних функцій та пам’яті, а також енцефалопатія Верніке – результат токсичної дії алкоголю з одночасним дефіцитом вітаміну (в основному B1). Це зустрічається приблизно у 5-10% алкоголіків, та його симптоми включають:
- порушення руху очей,
- ністагм,
- тремор,
- рухова неузгодженість,
- спастичний парез кінцівок,
- полінейропатія,
- напади,
- порушення свідомості.
Психоз Корсакова може розвинутись на основі енцефалопатії Верніке. Головний симптом цього захворювання – погіршення пам’яті, що наростає. При повністю розвиненому захворюванні пацієнт не може пригадати нічого, що відбувається довкола нього. Він спантеличений у часі та у своєму оточенні. У нього є прогалини в пам’яті, які він намагається заповнити більш менш ймовірними вигадками (конфабуляціями).
Захворювання травної системи у алкоголіків
Слизова оболонка
Найбільш частими змінами в травній системі, спричиненими алкоголем, є хронічне запалення слизових оболонок рота, стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки, порушення перистальтики стравоходу та кишечника, а також порушення всмоктування, що веде до дефіциту поживних речовин. При запаленні часто виявляються петехії та ерозії, а також кровотечі, спричинені розривами слизової оболонки. Алкоголь викликає слабкість сфінктера стравоходу та викликає гастроезофагеальний рефлюкс, стравохід Барретта (передраковий стан раку стравоходу), травматичні розриви стравоходу та синдром Меллорі-Вейсса.
Печінка
Печінка, де метаболізується більшість алкоголю, реагує з його надлишок зміною жирової тканини (90% у сильно п’ють), запаленням, фіброзом і, нарешті, цирозом. Жирна печінка – це надлишок жирових відкладень у печінці, який значною мірою оборотний, тобто зникає, коли ви припиняєте пити.
Симптоми стеатозу виявляються симптомами в області правого підребер’я та вираженим збільшенням печінки. Алкогольний гепатит – наступна стадія його ураження, і симптоми важчі, ніж при жировій хворобі печінки. Якщо людина з алкогольним гепатитом продовжує пити, приблизно 80% випадків фіброз перетворюється на цироз.
Цироз печінки – це стан, який не можна повністю вилікувати.
Цироз печінки – це стан, при якому паренхіма печінки замінюється волокнистою сполучною тканиною, яка не має значення для функції печінки. Це ремоделювання перешкоджає кровотоку через печінку. Симптоми цирозу: загальна слабкість, втрата ваги, наявність рідини в черевній порожнині, набряк, жовтяниця та варикозне розширення вен стравоходу, що може спричинити велику кровотечу. На думку деяких дослідників, ризик розвитку ураження печінки з’являється вже при щоденному вживанні 60-80 г алкоголю чоловіками та понад 20 г жінками. У 75% випадків первинний рак печінки розвивається внаслідок цирозу печінки.
Незважаючи на деяку індивідуальну чутливість печінки до алкоголю, існує тісний взаємозв’язок між кількістю алкоголю, тривалістю зловживання алкоголем і режимом вживання алкоголю, а також патологією печінки. Жінки схильні до розвитку алкогольного цирозу печінки. Цироз печінки частіше зустрічається у жінок, що п’ють, і після більш короткого періоду вживання алкоголю, ніж у чоловіків.
Підшлункова залоза
Більшість, тобто близько 65%, гострих та хронічних панкреатитів є результатом надмірного вживання алкоголю. Алкоголь викликає потовщення та осадження білкових речовин у канальцях підшлункової залози. Залишкові ферменти підшлункової залози змушують підшлункову залозу самоперетравлюватися, викликаючи запалення. Крім того, алкоголь збільшує їхню секрецію. У більш занедбаних станах діабет стає ускладненням панкреатиту, тому що острівці Лангерганса, які виробляють інсулін, що регулює правильний перебіг метаболізму цукру, руйнуються. Алкоголізм частіше викликає хронічний панкреатит.
Алкоголізм та імунна система.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), алкоголь посідає третє місце серед факторів ризику, що загрожують здоров’ю населення. Ацетальдегід шкідливий майже для всіх тканин та органів, а вживання алкоголю пов’язане із захворюваннями та травмами. Хронічне вживання алкоголю пригнічує функції імунної системи, що проявляється підвищеною чутливістю до інфекційних захворювань – пневмонії, туберкульозу. Алкоголь погіршує, зокрема, здатність лімфоцитів виконувати свої функції, наприклад, виробляти антитіла.
Отруєння алкоголем
Отруєння алкоголем – це отруєння, спричинене надмірним вживанням алкоголю за дуже короткий проміжок часу. Отруєння алкоголем може навіть спричинити смерть. Відрізнити “звичайне” сп’яніння від алкогольного сп’яніння може врятувати людині життя.
Крок 1. Симптоми необхідно розпізнати якнайшвидше, до того, як п’яна людина втратить свідомість. Першими симптомами отруєння алкоголем є:
– сильне блювання, ніби організм хоче вивести з організму алкоголь (схоже на харчове отруєння);
– затемнення;
– сплутаність свідомості;
– судоми.
Крок 2. Якщо п’яна людина вже знепритомніла, симптоми отруєння алкоголем ще можна розпізнати:
– поверхневе дихання;
– менше восьми вдихів за хвилину або менше одного вдиху кожні десять секунд;
– низька температура тіла (переохолодження).
Крок 3. Зверніть увагу, щоб потерпілого не рвало після втрати свідомості. Задуха чи задуха від блювоти – основна причина смерті, пов’язаної з алкоголем. Якнайшвидше покладіть постраждалого на бік, щоб знизити ризик задухи та блювання.
Крок 4. Можна спробувати розбудити несвідоме. Якщо не розбудити його, це може бути навіть кома, спричинена алкоголем.
Крок 5. Подивіться, чи немає у постраждалого нападів після непритомності. При регулярному вживанні алкоголь може пошкодити мозок, що може призвести до судом.
Крок 6. Якщо ви підозрюєте, що людина непритомна страждає на отруєння алкоголем, а не на харчове отруєння, викличте швидку допомогу. Навіть якщо ви помиляєтеся і людина «тільки» дуже п’яна, ви не ризикуєте втратити її життя.
Крок 7. Після втрати свідомості, рівень алкоголю в крові все ще може підвищитися. Це пов’язано з тим, що алкоголь необхідно транспортувати з системи травлення в кровотік, і для цього потрібен час. Отже, слід також спостерігати за людиною, яка перебуває без свідомості, спочатку без симптомів отруєння.
Тривалість життя алкоголіків.
Варто пам’ятати, що алкоголь – один із найважливіших факторів, що підвищують ризик смерті віком до 65 років. Люди, які зловживають алкоголем, живуть у середньому на 10–20 років менше за очікуваний вік. У тих, хто п’є в 3-9 разів більше шансів покінчити життя самогубством, ніж у тих, хто не п’є. Ці дані звучать жахливо і є ще одним приводом замислитись. чи не є вживання алкоголю серйозною проблемою. Чим далі ви потрапляєте в залежність, тим важче її позбутися.
Наслідки вживання алкоголю.
З токсикологічного погляду алкоголь – це отрута. Алкоголь протягом століть грав роль у повсякденному суспільному житті, з’являючись на весіллях, пологах, похоронах та сприяючи соціальним контактам. У багатьох культурах алкоголь є незамінним свідком зустрічі з друзями та каталізатором веселощів. Користь для тих, хто п’є у суспільстві, багато в чому залежить від очікувань від алкоголю.
Віра в те, що алкоголь благотворно впливає на самопочуття, мабуть, така ж стара, як і сам алкоголь. Проте кордон легко перетнути. Будь-які ліки в надлишку – отрута. Іноді навіть смертельна отрута. Алкогольна залежність – це особливий вид хвороби – хвороба, яка непомітно вторгається в життя, сіє хаос в організмі та повільно призводить до його руйнування. На жаль, як це часто буває з серйозними захворюваннями, перші симптоми неспецифічні і часто не беруться до уваги. Чим далі ми захворюємо, тим важче нам повернути назад перебіг подій та змінити звички вживання алкоголю на нешкідливі.
Алкоголізм сприяє появі розладів ЦНС, порушень свідомості, абстинентних синдромів, електролітних порушень, метаболічного ацидозу, порушень пам’яті та недоумства. Абстиненція у залежної людини може викликати гострий комплекс психологічних та вегетативних симптомів, тобто синдром відміни алкоголю чи похмілля.
Получить бесплатную консультацию
Чому Вам варто вибрати нас?
Лікування в стаціонарі
Курс лікування проходить тільки стаціонарно, в комфортних палатах з усіма зручностями.
Анонімність
Усі пацієнти проходять курс лікування в клініці повністю анонімно.
Доставка пацієнта
Здійснюється машинами швидкої допомоги
Цілодобово
Ми працюємо цілодобово 12 місяців на рік.
Лікарі клініки
Довгий Юрій Володимирович
Головний лікар-реаніматолог-нарколог
Тисячний Ігор Станіславович
Лікар-нарколог
Подірка Микола В'ячеславович
Лікар-нарколог
Роша Василь Васильович
Лікар-нарколог, психолог
Курс лікування
Детоксикація організму
Діагностика організму
Програма лікування
Робота з психологом
Групова психотерапія
Проживання
Харчування
Кодування
Детоксикація організму
Діагностика організму
Програма лікування
Робота з психологом
Підшивка препарату
Проживання
Харчування
Реабілітація
Реабілітація
Ресоціалізація
Проживання
Харчування
Виїзд бригади
Виїзд машини
Анонімність
Робота лікарів
до 2200 грн/добу
від 6000 грн
від 10 000 грн
від 1800 грн
Получить бесплатную консультацию
Відгуки наших пацієнтів
Хочу висловити велику подяку всьому колективу клініки за чуйне та поважне ставлення до пацієнтів. Можна навіть отримати безкоштовну консультацію. Дуже сподобалася психолог Ірина, людина на своєму місці.
Докладніше
Добрий день всім. Мене звати Сашко, живу я в Торонто, Канада. Нещодавно був в Одесі 3 місяці. Там я лікувався в клініці Доктор Благо від залежності до алкоголю та різних важких наркотиків. Клініка Доктор Благо допомогла мені.
Докладніше
Записатися на безкоштовну консультацію