Цілі творців діацетилморфіну були добрими, проте саме такими намірами вимощено шлях до пекла. А вже про «пекло» ломки та «рай» після ухвалення дози героїнові наркомани знають все і навіть більше.

Щодня на голку підсідають сотні майбутніх наркоманів, незважаючи на те, що шкода споживання наркотиків науково доведена і не викликає сумнівів.

Причини вживання героїну (та інших наркотиків) можуть бути такими:

 • внутрішня незадоволеність та нереалізованість у соціумі;
 • психологічні проблеми;
 • цікавість чи експериментування через нудьгу;
 • бажання не виділятися із компанії, в якій індивід перебуває;
 • бажання «помститися» надто суворим батькам;
 • бажання втекти від реальності.

Зауважимо, що підлітки, у яких психіка перебуває в процесі формування, і молоді люди, які не мають достатнього життєвого досвіду, найчастіше потрапляють у сіті, розставлені наркоторговцями. Вже через деякий час після перших спроб у майбутнього пацієнта наркологічного диспансеру розвивається героїнова залежність.

Прийманий героїн та його метаболіти впливає на емоційні центри головного мозку через опіоїдні рецептори, викликаючи відчуття піднесеності, почуття ейфорії, зняття болю, зниження тривожності, м’язових спазмів (якщо такі є). Регулярне вживання героїну призводить до формування умовного рефлексу завдяки яскраво вираженим емоційним зрушенням, що продукується діацетилморфіном. Коли дія наркотику припиняється, виникає потреба у повторному введенні речовини в організм, з боку якого з’являються симптоми так званої героїнової ломки (тривожність, пригніченість, м’язові судоми, ломота та біль у м’язах, безсоння та інші).

Вплив героїну на організм пацієнта

Діацетилморфін вкрай згубно впливає на організм і стан здоров’я людини, тому лікування героїнової наркоманії необхідно розпочати якнайшвидше після виявлення того, що індивід приймає героїн. Тривале застосування героїну може призвести до розвитку незворотних процесів в організмі людини, які в свою чергу ведуть до смерті.

Серед наслідків вживання діацетилморфіну можна виділити:

 • пригнічення функцій центральної нервової системи;
 • розвиток хвороб серцево-судинної системи;
 • розвиток захворювань шлунково-кишкового тракту;
 • поява алергічних реакцій;
 • порушення когнітивних здібностей;
 • розвиток психозів;

Крім того, наркомани входять до групи ризику зараження СНІДом і гепатитом, а також іншими вірусними інфекціями, які можуть передатися через інфіковані шприци.

Лікування героїнової залежності

Таким чином, героїнова залежність є важким захворюванням, що вимагає спеціалізованого лікування лікарями, які мають необхідний досвід і кваліфікацію. Найкращий варіант для наркомана, який бажає повернутися до нормального життя, – звернутися до спеціалізованого наркологічного центру, де йому буде надана необхідна допомога. Однак не слід забувати, що багато в чому лікування героїнової залежності залежить саме від бажання пацієнта. Ми готові допомогти вам і вашим близьким позбутися згубних уподобань!

Екскурс в історію

У далекому 1874 відомий британський хімік Елдер Райт, який вивчав похідні морфіну в лондонській медичній школі при госпіталі Святої Анни, синтезував діацетилморфін, більш відомий сьогодні як героїн. Саме під торговою маркою «героїн» діацетилморфін продавався на початку минулого століття в аптеках. Препарат спочатку використовувався як заспокійливий засіб при кашлі у дітей та дорослих. Однак через деякий час було встановлено, що в печінці пацієнта діацетилморфін перетворюється на морфін і викликає звикання. Тому препарат, через деякий час, було вилучено із вільного продажу.

-Героїн напевно один із найвідоміших і найважчих наркотиків сучасності. Ухвалена доза героїну, потрапляючи в кров і впливає на певні ділянки головного мозку, викликаючи приплив сил, відчуття радості та ейфорії.

Ці відчуття виникають внаслідок інтенсивного вироблення ендорфінів – «гормонів щастя». Цей ефект триває близько п’яти годин. Після цього виникає сильне бажання прийняти нову дозу. Залежність від героїну виникає дуже швидко – буквально після перших уколів.

 

Симптоми героїнової залежності

 • Зміна поведінки, скритність, брехливість
 • Сонливість у денний час
 • Різкі зміни настрою від веселощів до смутку
 • Відсутність апетиту, зниження ваги
 • Незвичайно розширені або звужені зіниці
 • Хрипоту голосу
 • Носіння одягу з довгими рукавами (щоб приховати сліди від уколів)

Наслідки вживання героїну

Героїн має сильний токсичний вплив буквально на весь організм, викликаючи тяжкі хвороби та передчасну смерть. Хвороби серцево-судинної системи, гангрена кінцівок, цироз печінки, зараження ВІЛ через голку, гнійні виразки, що не гояться, на тілі – ось далеко не повний список основних проблем зі здоров’ям у героїнового наркомана.

Але головна небезпека вживання героїну – передозування. Це викликано тим, що якісний склад дози наркотику, що купується у дилера, ніхто не контролює.

Лікування героїнової наркоманії

Перша проблема наркомана – “ломка“. Це тяжкі симптоми, які виникають через 10-12 годин після останньої дози героїну. Хворий відчуває найсильніші судоми та болі в м’язах, сильне блювання та пронос. На піку ломки здаються та відновлюють прийом наркотику 99 зі 100 наркоманів. Крім того, при ломці виникають небезпечні для життя порушення функціонування внутрішніх органів.

Друга проблема – психологічна залежність. Навіть переживши ломку, більшість наркоманів через деякий час знову починають колоти героїн. Особливо сильне бажання вколотися виникає побачивши наркотик чи зустрічі зі знайомими наркоманами.

Тому дуже важливо якомога раніше розпочати правильне лікування від героїнової залежності. Тоді шанси на одужання незрівнянно вищі.

Лікування має проводитися лише у стаціонарі наркологічної клініки – тільки так можна бути впевненими у тому, що хворого буде ізольовано від наркотику.

Лікування включає:

 • Детоксикацію організму – безболісне та безпечне зняття симптомів ломки
 • Відновлення нормальних функцій організму – сон, апетит, стілець тощо.
 • Робота з психологом для усунення внутрішніх причин, що штовхають до вживання героїну

Рекомендується також підшивка сучасного препарату, що повністю блокує дію наркотику в організмі пацієнта. У результаті навіть випадково прийнявши дозу героїну, хворий не відчує ніякого ефекту. Це зробить вживання наркотику безглуздим.

Лікарями нашої клініки накопичено великий досвід успішного лікування героїнової залежності. Ми безкоштовно консультуємо залежних та їхніх родичів. Попередній запис за телефонами: +38 (048) 702-34-24; +38 (097) 242-29-22

Чому Вам варто вибрати нас?

Лікування в стаціонарі

Курс лікування проходить тільки стаціонарно, в комфортних палатах з усіма зручностями.

Анонімність

Усі пацієнти проходять курс лікування в клініці повністю анонімно.

Доставка пацієнта

Здійснюється машинами швидкої допомоги

Цілодобово

Ми працюємо цілодобово 12 місяців на рік.

Лікарі клініки

Довгий Юрій Володимирович

Довгий Юрій Володимирович

Головний лікар-реаніматолог-нарколог

Тисячний Ігор Станіславович

Тисячний Ігор Станіславович

Лікар-нарколог

Подірка Микола В'ячеславович

Подірка Микола В'ячеславович

Лікар-нарколог

Роша Василь Васильович

Роша Василь Васильович

Лікар-нарколог, психолог

Курс лікування

Детоксикація організму
Діагностика організму
Програма лікування
Робота з психологом
Групова психотерапія
Проживання
Харчування 

Кодування

Детоксикація організму
Діагностика організму
Програма лікування
Робота з психологом
Підшивка препарату
Проживання
Харчування

Реабілітація

Реабілітація
Ресоціалізація
Проживання
Харчування

Виїзд бригади

Виїзд машини
Анонімність
Робота лікарів

до 2200 грн/добу

від 4000 грн

від 10 000 грн

від 1800 грн

Получить бесплатную консультацию

Відгуки наших пацієнтів

Хочу висловити велику подяку всьому колективу клініки за чуйне та поважне ставлення до пацієнтів. Можна навіть отримати безкоштовну консультацію. Дуже сподобалася психолог Ірина, людина на своєму місці.

Докладніше

Микола Іванович

Добрий день всім. Мене звати Сашко, живу я в Торонто, Канада. Нещодавно був в Одесі 3 місяці. Там я лікувався в клініці Доктор Благо від залежності до алкоголю та різних важких наркотиків. Клініка Доктор Благо допомогла мені.

Докладніше

Сашко з Торонто

Записатися на безкоштовну консультацію