Лікар Довгий Юрій Володимирович

Лікар Довгий Юрій Володимирович

Лікар вищої категорії, кваліфікований нарколог та анестезіолог, головний лікар клініки "Доктор Благо Плюс".
Лауреат нагороди в номінації "За мужність та професіоналізм" ІІІ ступеня

Багато хто з нас спостерігав, як деградують люди, що п’ють. Вони втрачають людську подобу, прагнення розвитку і інтерес до життя. Це все відбувається внаслідок згубного впливу алкоголю на найдосконаліший орган людського організму – головний мозок.

Нормальна робота мозку багато в чому залежить від обміну речовин, гормонального фону та нормальної роботи нервової системи. Мозок – це центр управління організмом, що працює цілодобово та підтримує нормальну та узгоджену роботу всіх органів та систем.

Алкоголь бере важливу участь у хімічних процесах нашого організму. Але він виробляється всередині організму та називається ендогенним. Зокрема, він задіяний у виробленні гормонів серотоніну, дофаміну та норадреналіну, які безпосередньо впливають на роботу нервової системи.

Коли людина починає вживати алкоголь у вигляді спиртних напоїв, його надмірна кількість викликає “шторм” і дисбаланс обмінних і нервових процесів в організмі.
Ми бачимо ці наслідки вже після першої чарки – невмотивований підйом настрою, розкутість у спілкуванні, зниження адекватності. Подальші дози алкоголю призводять до посилення цих проявів, а потім пригнічення діяльності нервової системи до втрата свідомості.
Вимикаючи “рубильник” нашої свідомості мозок робить останню відчайдушну спробу врятувати нас від згубної дози етанолу.

Але навіть “помірне” вживання алкоголю порушує роботу мозку. Наприклад, 1 келих шампанського викликає викид дофаміну (гормону щастя), проте при регулярному вживанні навіть такої невеликої дози алкоголю дофамінові рецептори виснажуються, погіршується настрій. І для того, щоб знову випробувати радість, потрібно вже не один, а два келихи шампанського і так далі. Так виникає психологічна залежність від алкоголю та перша стадія алкоголізму.

Тривале “помірне” вживання алкоголю призводить до серйозних порушень роботи головного мозку.

Депресії

Як ми вже говорили, при регулярному вживанні алкоголю виснажується дофамінова система. Знижується рівень серотоніну, що також регулює настрій. Поступово виникає депресія – тяжке психічне захворювання. Виявляється як відсутність радості в житті, прагнення досягнень, спілкування з оточуючими. Це дуже болісний для хворого стан, який успішно лікується сучасною медициною. Алкоголь не виліковує від депресії, але на короткий час видаляє її симптоми, а через деякий час вони повертаються з подвоєною силою.
Хворий ніби ходить “за замкненим колом”. Випивка – депресія – випивка – депресія тощо.
Від депресії здебільшого страждає сам пацієнт, а ось є такі стани, які суттєво шкодять і оточуючим.

Алкогольна параною

Параноя – це нав’язливий стан, у якому виникають маячні ідеї переслідування. Хворому здається, що оточуючі замишляють проти нього щось погане, наприклад, пограбувати або навіть убити.
Окремим видом параної є алкогольне марення ревнощів. У цьому стані алкоголік починає ревнувати свою дружину (або чоловіка) буквально до кожного стовпа. Він упевнений, що йому зраджують, постійно думає про це, шукає доказів та будує плани помсти.
Це дуже небезпечний для оточуючих стан, оскільки пацієнт неадекватний та часто призводить до фізичного насильства з його боку. Відомі багато випадків убивств у сім’ях через ревнощі саме на ґрунті алкоголізму.

Галюцинації

Вони можуть бути зорові або слухові та виникають на тлі тривалого вживання спиртних напоїв. Хворий, як правило, чує розмови у формі монологу чи діалогу. При цьому виникає відчуття тривоги та небезпеки. Галюцинації часто поєднуються з маренням переслідування і виникають на піку запою.

Алкогольний делірій (біла гарячка)

Це стан, який у народі називається “білочка”. Воно також супроводжується маренням та галюцинаціями, але виникає зазвичай через 2 дні після виходу із запою. Спочатку виникає безсоння, почуття тривоги, занепокоєння. А потім різні галюцинації – розмови, сторонні люди у приміщенні, якісь тварини, мухи, що повзають по тілу мошки тощо. У цьому стані хворий стає настільки неадекватним, що може спокійно викинутись з вікна або кинутися на оточуючих з ножем.
Запам’ятайте, що якщо ви помітили такі симптоми у хворого після виходу із запою, негайно викликайте швидку допомогу. А до її приїзду зберігайте спокій, спілкуйтеся з хворим доброзичливо та не сперечайтеся з ним!
Біла гарячка без лікування в лікарні часто призводить до важких ускладнень, аж до смерті!

Алкогольна деменція (недоумство)

З віком мозок людини “слабшає” і втрачає близько 2% своєї маси кожні 10 років. Це неминучий та нормальний процес фізичного старіння.
Регулярне вживання алкоголю робить його значно інтенсивнішим. Першими ознаками деменції стають проблеми з пам’яттю – хворий не може згадати нещодавно отриману інформацію. Потім виникають проблеми з орієнтацією у просторі (забуває дорогу до магазину), у часі (не може назвати поточну дату).
Втрачаються здатність до навчання та аналізу інформації. Мислення стає примітивним і обмеженим лише побутовими питаннями.

Ми розповіли вам про найбільш поширені захворювання психіки, що виникають внаслідок регулярного вживання алкогольних напоїв. Важливо знати, що для мозку не існує безпечної дози алкоголю! Навіть чарка горілки або келих вина негативно впливає на його стан.

Якщо у вас чи ваших близьких на тлі вживання алкоголю виникали симптоми, описані в нашій статті, то для вас це тривожний “дзвіночок”. Необхідно терміново розпочинати лікування, доки зміни не стали незворотними.

Лікування алкоголізму найкраще провести у наркологічній клініці під керівництвом досвідченого лікаря-нарколога.

Самолікування, різні народні засоби та “чарівні таблетки” призводять до нових запоїв та погіршення стану хворого!

Не витрачайте дорогоцінного часу! Телефонуйте до нашої клініки прямо зараз і отримайте безкоштовну консультацію лікаря-нарколога за тел.: +38(048) 702-34-24, +38(097) 242-29-22

Чому Вам варто вибрати нас?

Лікування в стаціонарі

Курс лікування проходить тільки стаціонарно, в комфортних палатах з усіма зручностями.

Анонімність

Усі пацієнти проходять курс лікування в клініці повністю анонімно.

Доставка пацієнта

Здійснюється машинами швидкої допомоги

Цілодобово

Ми працюємо цілодобово 12 місяців на рік.

Лікарі клініки

Довгий Юрій Володимирович

Довгий Юрій Володимирович

Головний лікар-реаніматолог-нарколог

Тисячний Ігор Станіславович

Тисячний Ігор Станіславович

Лікар-нарколог

Подірка Микола В'ячеславович

Подірка Микола В'ячеславович

Лікар-нарколог

Роша Василь Васильович

Роша Василь Васильович

Лікар-нарколог, психолог

Курс лікування

Детоксикація організму
Діагностика організму
Програма лікування
Робота з психологом
Групова психотерапія
Проживання
Харчування 

Кодування

Детоксикація організму
Діагностика організму
Програма лікування
Робота з психологом
Підшивка препарату
Проживання
Харчування

Реабілітація

Реабілітація
Ресоціалізація
Проживання
Харчування

Виїзд бригади

Виїзд машини
Анонімність
Робота лікарів

до 2200 грн/добу

від 4000 грн

від 10 000 грн

від 1800 грн

Получить бесплатную консультацию

Відгуки наших пацієнтів

Хочу висловити велику подяку всьому колективу клініки за чуйне та поважне ставлення до пацієнтів. Можна навіть отримати безкоштовну консультацію. Дуже сподобалася психолог Ірина, людина на своєму місці.

Докладніше

Микола Іванович

Добрий день всім. Мене звати Сашко, живу я в Торонто, Канада. Нещодавно був в Одесі 3 місяці. Там я лікувався в клініці Доктор Благо від залежності до алкоголю та різних важких наркотиків. Клініка Доктор Благо допомогла мені.

Докладніше

Сашко з Торонто

Записатися на безкоштовну консультацію