Лікар Довгий Юрій Володимирович

Лікар Довгий Юрій Володимирович

Лікар вищої категорії, кваліфікований нарколог та анестезіолог, головний лікар клініки "Доктор Благо Плюс".
Лауреат нагороди в номінації "За мужність та професіоналізм" ІІІ ступеня

“Пішов у запій” – так говорять про людину, яка п’є кілька днів поспіль. Дуже часто він сам, та й оточуючі не бачать у цьому особливої ​​проблеми. Дехто навіть вважає, що це нормальне явище для слов’ян. Проте з погляду фахівців наркологів запій свідчить, що в пацієнта розгорнута картина алкоголізму.

Є таке кліше у сучасних людей, що алкоголіки – це бомжі та морально опущені особистості. Це вірно лише частково, тому що фінал зловживання алкоголем справді вражає фізичною та моральною деградацією.

Як вивести людину із запою?

Сучасна медицина поділяє алкоголізм на 3 стадії:

 1. На першій стадії виникає болісна тяга до алкоголю. Хворий починає вживати частіше, більше і часто поодинці. Свята та зустрічі з друзями та подругами не представляються без спільного вживання спиртних напоїв. Алкоголь стає невід’ємною складовою життя, починається психічна залежність від нього. Щоправда на цій стадії ще не виникає бажання похмелитись, немає поки що похмільного синдрому.
 2. На другій стадії суттєво зростають дози та частота вживання алкоголю. З’являється фізична залежність від алкоголю та перші багатоденні запої. Бажання похмелитись домінує над іншими почуттями – почуттям голоду, холоду, страху, сорому тощо. На цій стадії для виведення із запою вже потрібна медична допомога.
 3. На третій стадії, яка є завершальною, людина вживає алкоголь щодня. Для сп’яніння вже досить невелика доза. Настає деградація особистості та тяжкі наслідки для здоров’я. Лікування наслідків займає тривалий час і потрібна психологічна реабілітація.

Існує 3 шляхи виходу із запою

 1. Самостійний. В інтернеті існує багато рекомендацій та способів виходу із запою. Ми не перераховуватимемо їх, деякі з них дійсно полегшують вихід, але слід пам’ятати про наслідки самолікування. Найбільш відоме ускладнення – біла гарячка або “білочка”, як її називають у народі. Біла гарячка супроводжується набряком мозку та психічними порушеннями. Вона починається за кілька днів після припинення вживання алкоголю. У хворого виникають різні слухові та зорові галюцинації, напади страху та агресії. У цьому стані хворий може завдати шкоди собі та оточуючим. Без адекватного лікування у стаціонарі можливий летальний кінець.
 2. Виклик нарколога додому. Газети та інтернет-сайти рясніють оголошеннями про послуги виведення із запою за допомогою крапельниці. Лікарі-наркологи розуміють ризикованість подібного домашнього “лікування”, тому неохоче практикують виїзди додому. І часто ставити крапельницю приїжджають медсестри, а то й взагалі шарлатани без жодної медичної освіти, які ставлять одну й ту саму за складом крапельницю всім клієнтам. Наслідки такого підходу можуть бути дуже плачевними для здоров’я та життя пацієнта. Замовляючи послугу виведення із запою вдома, слід розуміти, що жодної гарантії успішного результату немає і ніхто не відповідає за наслідки.
 3. Виведення із запою в стаціонарі наркологічної клініки. Відразу скажемо – це правильне рішення, хоча і більш витратне. В умовах стаціонару пацієнт отримує комплексне лікування, яке є фундаментом та першим ступенем до лікування. Грамотний та професійний підхід лікування алкоголізму включає:
 • Опитування хворого, вивчення його стану здоров’я, проведення аналізів та визначення індивідуальної стратегії лікування
 • Детоксикація (очищення організму від алкоголю та отруйних продуктів його розпаду), медикаментозне відновлення функцій організму – покращення сну, апетиту, настрою
 • Робота із психологом. З’ясування причин, що тягнуть за собою зриви та вироблення вміння справлятися з проблемами без алкоголю
 • Призначення медикаментозної підтримуючої терапії після виписки та переведення пацієнта на амбулаторне лікування (в домашніх умовах)
 • За бажанням пацієнта та його станом можливе проведення підшивки сучасним протиалкогольним препаратом, який повністю виключає вживання алкоголю протягом певного часу (кодування).

Після проходження цих етапів у пацієнта з’являються великі шанси на подальше тверезе життя без зривів у нові запої. Самолікування та виведення із запою на дому не дають довгострокового результату, минає місяць-другий і хворий знову скочується до пияцтва. Втрачає роботу, сім’ю, здоров’я та велику кількість грошей, витрачених на купівлю алкоголю.

Вихід із запою народними засобами – це рулетка, в якій на кону стоїть життя пацієнта. Виклик малознайомих “фахівців” для встановлення крапельниці вдома – це ще більша рулетка. Якщо викликати лікаря для виведення із запою в домашніх умовах, то тільки з наркологічної клініки, яка має всі необхідні ліцензії та дозволи на цю діяльність.

Виведення із запою в домашніх умовах

Дуже рідко, але буває так, що немає можливості доставити пацієнта до клініки для виведення із запою. І тут пропонуємо послугу виведення із запою вдома під наглядом досвідченого нарколога. Тільки лікар зможе оцінити стан пацієнта та визначити, чи дозволяє його стан здоров’я провести висновок із запою в домашніх умовах.

Лікарі нашої клініки готові цілодобово проконсультувати вас за телефонами: +38 (048) 702-34-24, +38 (097) 242-29-22

Запійний алкоголізм

Про запійний алкоголізм, виведення із запою в домашніх умовах (крапельниця та перша допомога), а також чи можна зупинити запій вдома самостійно та наскільки це ефективно, розповідає лікар реаніматолог-нарколог Довгий Юрій Володимирович.

Получить бесплатную консультацию

Чому Вам варто вибрати нас?

Лікування в стаціонарі

Курс лікування проходить тільки стаціонарно, в комфортних палатах з усіма зручностями.

Анонімність

Усі пацієнти проходять курс лікування в клініці повністю анонімно.

Доставка пацієнта

Здійснюється машинами швидкої допомоги

Цілодобово

Ми працюємо цілодобово 12 місяців на рік.

Лікарі клініки

Довгий Юрій Володимирович

Довгий Юрій Володимирович

Головний лікар-реаніматолог-нарколог

Тисячний Ігор Станіславович

Тисячний Ігор Станіславович

Лікар-нарколог

Подірка Микола В'ячеславович

Подірка Микола В'ячеславович

Лікар-нарколог

Роша Василь Васильович

Роша Василь Васильович

Лікар-нарколог, психолог

Курс лікування

Детоксикація організму
Діагностика організму
Програма лікування
Робота з психологом
Групова психотерапія
Проживання
Харчування 

Кодування

Детоксикація організму
Діагностика організму
Програма лікування
Робота з психологом
Підшивка препарату
Проживання
Харчування

Реабілітація

Реабілітація
Ресоціалізація
Проживання
Харчування

Виїзд бригади

Виїзд машини
Анонімність
Робота лікарів

до 2200 грн/добу

від 4000 грн

від 10 000 грн

від 1800 грн

Получить бесплатную консультацию

Відгуки наших пацієнтів

Хочу висловити велику подяку всьому колективу клініки за чуйне та поважне ставлення до пацієнтів. Можна навіть отримати безкоштовну консультацію. Дуже сподобалася психолог Ірина, людина на своєму місці.

Докладніше

Микола Іванович

Добрий день всім. Мене звати Сашко, живу я в Торонто, Канада. Нещодавно був в Одесі 3 місяці. Там я лікувався в клініці Доктор Благо від залежності до алкоголю та різних важких наркотиків. Клініка Доктор Благо допомогла мені.

Докладніше

Сашко з Торонто

Записатися на безкоштовну консультацію