Лікар Довгий Юрій Володимирович

Лікар Довгий Юрій Володимирович

Лікар вищої категорії, кваліфікований нарколог та анестезіолог, головний лікар клініки "Доктор Благо Плюс".
Лауреат нагороди в номінації "За мужність та професіоналізм" ІІІ ступеня

Марихуана вважається легким наркотиком, тому в суспільній свідомості вона існує як нешкідливий наркотик. Це призводить до збільшення кількості залежних від марихуани.

Залежність від марихуани (травки): симптоми, наслідки та лікування

Проте залежність від марихуани занесена до Міжнародної класифікації хвороб і проблем, пов’язаних зі здоров’ям, МКХ-10 як психічний і поведінковий розлад, спричинений вживанням психоактивних речовин.

Чи можна стати залежним від марихуани? Як швидко можна стати залежним від наркотиків? Як виглядає залежність і як її розпізнати? Як вилікувати залежність від марихуани, як вийти із залежності? Як позбутися залежності, як боротися і побороти залежність?

Чи можна стати залежним від марихуани?

Існує поширена думка, що марихуана не викликає звикання і не є небезпечною для здоров’я і життя, навпаки, вона корисна в медицині. Люди, які виступають за легалізацію цього наркотику, наводять аргументи у вигляді медичної марихуани.
Однак слід зазначити, що це міф. Марихуана – легкий наркотик, а це означає, що ви не можете стати фізично залежним від її вживання або куріння, як у випадку з важкими наркотиками. Таким чином, соматичні симптоми внаслідок відміни відсутні. Проте наркотик, зазвичай званий травичкою, викликає сильне звикання. Ця залежність є причиною нав’язливих думок, внутрішньої потреби сп’яніти, що викликано дією ТГК.

Залежність від марихуани (травички): симптоми, наслідки та лікування.

У людей, які вживають марихуану протягом багатьох років, у ситуації скасування з’являються симптоми абстинентного синдрому. Виникнення приємних симптомів значно ускладнює відмову і припинення вживання наркотику. Тому слід вказати, що, всупереч існуючій думці, залежність від марихуани можлива.

Як швидко можна стати залежним від марихуани?

Відповідь на це запитання не настільки очевидна. Кожна людина по-різному реагує на наркотики, має різний діапазон переносимості наркотиків. З цієї причини в одних людей перші симптоми залежності можуть проявитися вже після кількох місяців, а в інших на формування психологічної залежності можуть піти роки. Тому слід зазначити, що, як і у випадку з будь-якою залежністю, все залежить від біологічної та психологічної схильності, а також від структури особистості людини.

Симптоми залежності від марихуани

Які симптоми залежності від марихуани? Як дізнатися, чи вживала людина марихуану? Це основні запитання, які Залежність від марихуани (травички): симптоми, наслідки та лікування ставлять собі люди, які підозрюють, що близька людина вживає легкі наркотики. Слід зазначити, що, як і у випадку з будь-якою п’янкою речовиною, у випадку з марихуаною є характерні симптоми, ознаки вживання. Симптоми залежності від марихуани включають у себе:

  • сильне бажання курити марихуану,
  • нехтування іншими сімейними, робочими або шкільними обов’язками,
  • концентрація життя, звикання до отримання наступних доз наркотику,
  • підвищена толерантність до впливу марихуани, що означає необхідність збільшення доз для досягнення бажаного ефекту,
    зниження концентрації і нездатність зосередитися,
  • втрата колишніх інтересів,
  • емоційна байдужість,
  • надмірна сонливість і апатія або, навпаки, безсоння і збудження,
  • погані рефлекси та координація рухів.

Крім того, люди, які пристрастилися до марихуани, можуть відзначати повторювані захворювання горла і гортані, а також кашель і почервоніння очей. Наркомани скаржаться на головний біль, проблеми зі шлунком і порушення сну. Крім того, у наркоманів спостерігаються зміни в поведінці. З’являються дратівливість, нервозність, збудливість і надмірна дратівливість. Також варто зазначити, що ці симптоми можуть варіюватися залежно від тяжкості залежності.

У ситуації, коли є сумніви у вживанні марихуани, варто провести тести на наркотики в організмі. Такі тести є в клініці “Доктор Благо Плюс” і вони дають змогу легко перевірити, чи вживала ця людина наркотик. Проведення таких тестів значно полегшує діагностику і лікування.

Наслідки залежності від марихуани

Куріння марихуани спричиняє низку ефектів, що виникають унаслідок дії наркотику на організм людини. Ці ефекти ТГК залежать від розміру дози, якості трави, а також від емоційного стану людини, яка її вживає. Слід вказати, що побічним ефектом куріння марихуани є посилення переживань, які супроводжують людину в момент прийому наркотику. У цьому сенсі наркотик може посилювати як позитивні, так і негативні переживання.
Побічним ефектом тривалого куріння марихуани є підвищена толерантність до наркотику. Це означає, що тривалі користувачі потребують вищих доз, щоб отримати ті самі ефекти.

Крім того, у наркоманів амотиваційний синдром. Він полягає в уповільненні динаміки життя, наркомани втрачають амбіції та пристрасть, які надалі були важливою частиною їхнього життя. Наркоманія призводить до втрати контролю над власним життям, уся діяльність наркомана зосереджена на отриманні наступних доз наркотику та входженні в стан сп’яніння.

У ситуації, коли відбувається зниження рівня психоактивних речовин в організмі, люди відчувають апатію, безпорадність і пригнічувану спустошеність, а іноді навіть проявляють агресивну поведінку. Тривале куріння травички призводить до погіршення життя в усіх аспектах, як і у випадку з іншими наркотиками.

Наркомани відмовляються від колишніх контактів із сім’єю та друзями, а також від стосунків, втрачають інтерес до своїх захоплень, нехтують як професійними, так і домашніми обов’язками. Прямим наслідком цього зазвичай є втрата роботи, що породжує економічні проблеми, а також проблеми в сімейній сфері. Між членами родини зазвичай виникають непорозуміння.

Слід зазначити, що конфлікти між близькими є причиною почуття самотності, яке змушує залежних людей шукати нові контакти, що могли б компенсувати їхні контакти з близькими. Наркомани зазвичай знаходять розуміння і підтримку серед інших людей, які пристрастилися до куріння марихуани.

Побічним ефектом тривалого куріння марихуани є можливість розвитку психічних розладів, таких як депресія, тривога і навіть психотичні розлади. Крім того, що коноплі негативно впливають на психіку, скасування наркотику пов’язане з неприємними симптомами, відомими як абстинентний синдром. До симптомів відміни належать: утруднення засинання, зміна травлення й апетиту, посилення почуття страху й тривоги, а іноді й соматичні симптоми у вигляді нудоти, блювоти й тремтіння в тілі.
Абстинентний синдром зазвичай з’являється через 2-3 дні після припинення вживання марихуани. ця відміна наркотиків пов’язана з виникненням неприємних симптомів, відомих як синдром відміни. До симптомів відміни відносяться: утруднення засинання, зміна травлення і апетиту, посилення почуття страху і тривоги, а іноді і соматичні симптоми у вигляді нудоти, блювоти і тремтіння в тілі.

Наслідки вживання канабісу можна розділити на кілька стадій. Спочатку йде стадія ейфорії та веселощів, яка триває близько 0,5-1 години. Після цього етапу слідує фаза релаксації, тривалість якої варіює від 1 до 2 годин. Останньою є фаза ізоляції, яка триває від 2 до 3 годин.

Як і де лікувати залежність від марихуани?

Вилікувати синдром залежності від марихуани, як і інших наркотиків, непросто. Проте найбільші труднощі – це переконати хворого почати лікування від залежності та психотерапію. Слід зазначити, що психотерапія і лікування залежності мають сенс тільки тоді, коли залежний проявляє готовність боротися із залежністю. З цієї причини лікування можливе тільки за добровільної згоди наркомана на терапію. Лікування наркоманії в кожному випадку вимагає повного прийняття і залучення пацієнта, тому необхідно зрозуміти суть проблеми і висловити готовність до змін. Тільки тоді, коли наркоман приймає свідоме рішення про детоксикацію від психоактивних речовин і проведення психотерапії, можна вжити заходів щодо лікування.
Перед початком лікування необхідно підтвердити діагноз і розпізнати фазу наркоманії. Для цього проводиться детальний збір анамнезу та аналізи для визначення стану пацієнта. Тільки після цього можна розпочинати детокс, що полягає в очищенні організму від психоактивних речовин. На цьому етапі лікування іноді використовують медикаменти. Фармакотерапія допомагає мінімізувати неприємні симптоми абстинентного синдрому.
Лікування наркоманів полягає у відпрацюванні способів подолання труднощів і проблем, пошуку привабливих для пацієнта альтернативних форм проведення вільного часу та пошуку хобі.

Як допомогти залежним від марихуани?

Залежність від марихуани є серйозною соціальною проблемою в Україні та в усьому світі. Статистика показує, що з кожним роком випадків захворювання стає більше. Майте на увазі, що курець марихуани є наркоманом.
Необхідно розуміти наркоманію як серйозне і хронічне захворювання, що чинить руйнівний вплив на всі сфери життя хворого. Це надзвичайно важливо, оскільки дає змогу повністю прийняти та підтримати залежну людину.
Родичі, які хочуть допомогти наркозалежним, повинні спробувати поговорити з ними, щоб переконати їх почати лікування від залежності та психотерапію. Крім того, бесіди допомагають оцінити підхід залежної людини до лікування, а також дізнатися про обізнаність про ризики зловживання психоактивними речовинами.

Вилікувати залежність від марихуани можна в клініці Доктор Благо Плюс. Лікування проводиться в стаціонарі. У нашій клініці застосовується комплексне лікування, що включає в себе медикаментозне лікування і заняття з психологом.

Деяким пацієнтам, які мають тривалий стаж вживання або почали вживати в підлітковому віці, надалі може знадобитися програма реабілітації. Психосоціальна реабілітація допомагає пацієнтам повернутися в нормальне життя здоровими, мотивованими до тверезості та цілеспрямованими.

 

Курс лікування

Детоксикація організму

Діагностика організму

Програма лікування

Робота з психологом

Групова психотерапія

Проживання

Харчування

Кодування

Детоксикація організму

Діагностика організму

Програма лікування

Робота з психологом

Підшивка препарату

Проживання

Харчування

Реабілітація

Реабілітація

Ресоціалізація

Проживання

Харчування

Виїзд бригади

Виїзд машини

Анонімність

Робота лікарів

до 2200 грн/в сутки

от 4000 грн

от 10 000 грн
от 1800 грн