Причини виникнення та механізм розвитку жіночого алкоголізму ще до кінця не вивчені. Дослідники та медичні фахівці різних напрямків намагаються з’ясувати етіологію та патогенез жіночого алкоголізму. Це важливо, оскільки ефективність та результат лікування цього захворювання безпосередньо залежить від точного визначення причин, що провокують його виникнення.

Жіночий алкоголізм зустрічається рідше, ніж алкогольна залежність у чоловіків, але набагато гірше піддається лікуванню. Крім того, період від початку вживання спиртного до фази повної залежності від нього у жінок дуже короткий, а лікування жіночого алкоголізму пов’язане поруч труднощів.

Ознаки та стадії алкоголізму у жінок

Наркологи виділяють 3 стадії жіночого алкоголізму.

  1. Початкова. У цій стадії з’являється психологічне та емоційне прагнення до вживання алкоголю. Доза та частота вживання спиртного зростає, формується толерантність до алкоголю – можливість без видимих ​​наслідків уживати алкоголь у великих кількостях.
  2. Запої. У цій стадії з’являються перші багатоденні запої (2 та більше днів). Це свідчить про те, що хвороба вже розвинулася та потребує кваліфікованого лікування у стаціонарі клініки. Ця стадія також характеризується втратою інтересу до сім’ї, дітей, до роботи. Коло знайомих звужується, у ньому залишаються поступово лише товариші по чарці. Якщо не розпочати лікування на цій стадії, то потім буде досягти успіху набагато складніше.
  3. Прикінцева. Характеризується практично “безпробудним” пияцтвом, повним випаданням із нормального життя. Такій жінці все одно що пити, де і з ким спати, у житті залишається лише один інтерес – алкоголь. На цій стадії, крім лікування в клініці, потрібна ще й багатомісячна реабілітація у спеціалізованих центрах.

Жіночий алкоголізм невиліковний?

Нині серед фахівців виникла бурхлива полеміка щодо домінування генетичного чинника як одного з головних провокаторів алкоголізму у жінок. Наприклад, припущення, що гени спадковості можуть передавати деякі особливості реакції ЦНС і метаболізму при впливі алкоголю на жіночий організм.

Також обговорюється можливість розвитку алкогольної залежності у жінок під впливом особистісних особливостей, фізіологічних або психологічних особливостей організму. Немаловажний і соціальний фактор, оскільки алкоголізм – це соціальна проблема.

Дослідникам також вдалося з’ясувати, що симптоми залежності у жінок, що питають, менш виражені, ніж у чоловіків, що питають. Зазвичай їм потрібна менша кількість алкоголю, протікає захворювання тяжко, в найкритичніших випадках лікування не дуже позитивних результатів. Жінки віком 18-34 років найчастіше менш стійкі перед цим захворюванням.

Однак при створенні всіх умов для успішного лікування можна домогтися позбавлення жінки від пристрасті до алкоголю. Для цього потрібно 3 основні складові:

  1. Професійна наркологічна клініка та лікарі, які володіють сучасними методиками лікування залежностей.
  2. Готовність сім’ї дослухатися до порад лікарів
  3. Бажання пацієнтки повернутися до тверезого життя

Вплив алкоголю на організм жінки

Доведено, що та сама доза спиртного по-різному впливає жіночий і чоловічий організм. Це з особливостями їх анатомії, різницею у масі тіла, і навіть вмістом рідини у організмі. Щодо жіночого організму алкоголь діє більш агресивно:

  1. У залежних від спиртного жінок частіше зустрічається запальна ураження печінки, відома як «алкогольний гепатит».
  2. Серед питучих жінок зафіксовано високий показник летальності від цирозу печінки.
  3. Вживання алкоголю викликає у жінок проблеми з менструальним циклом, впливає на фертильність, обумовлює ранню менопаузу.
  4. Спостерігаються проблеми з роботою головного мозку, більш вразливий, він часто страждає від інтоксикаційних набряків, в результаті відбувається його стиснення, що провокує порушення пам’яті, зниження здатності до навчання.
  5. Збільшується ризик виникнення онкологічних захворювань, найчастіше це рак молочної залози, ШКТ або сечостатевої системи.
  6. Зросте ризик розвитку патології в серцево-судинній системі, насамперед страждає серце.
  7. Серед залежних від спиртного жінок частіше спостерігається недоумство.
  8. На пізніх стадіях алкоголізму жінки страждають на гіпертонію та анемію (внаслідок недоїдання).
  9. Втрачається здатність до дітонародження, частіше спостерігається ураження плода в утробі жінки, що п’є.

Після 35 років організм жінки починає старіти, здатність адаптації його до алкоголю знижується. На практиці часто алкогольна проблема літньої людини сприймається як обумовлена ​​віком, внаслідок чого захворювання набуває хронічного перебігу і важко піддається лікуванню. Не можна не згадати і про те, що жінки, що питають, частіше стають жертвами сексуального та побутового насильства.

В даний час жінка стає жертвою алкогольної залежності внаслідок перевтоми, стресу, депресії. Вживання спиртних напоїв вона сприймає як один із способів релаксації та адаптації до суворої реальності. У багатьох їх спиртні напої сприяють подолання деяких морально-етичних бар’єрів. У цьому випадку лікування жіночого алкоголізму є сенс починати на ранніх стадіях його прояву.

Наслідки алкоголізму у жінок

Жіночий алкоголізм небезпечний для суспільства тим, що жінка втрачає здатність до народження дітей і стає причиною повного розпаду сім’ї. Як правило, вона втрачає роботу, йде з сім’ї (не живе її інтересами), від цього насамперед страждають діти.
Жінка не може виносити вагітність, тому викидні – не рідкість у алкоголічок. У народжених дітей медики часто фіксують наявність відразу кількох серйозних патологій. У пізнішому віці діти алкоголіків стають схильні до втеч з будинку і бродяжництва, як єдиний спосіб уникнути контактів з матір’ю, що п’є.

Як вилікувати жінку від алкоголізму?

Практика показує, що страждають на алкоголізм, не усвідомлюють всієї складності та небезпеки становища, в якому перебувають. Їхній прихід до фахівця часто обумовлений бажанням отримати «залізний» привід для виправдання своєї залежності або в очах близьких людей прикрити цю згубну звичку «лікуванням».

Жіночий алкоголізм характеризується прихованою течією, оскільки вони старанно приховують свою пристрасть до спиртного та залежність від нього. Через війну захворювання перетворюється на хронічну фазу течії, коли вилікувати жінку стає майже неможливо. Чим раніше розпочнеться процес лікування та соціальної реабілітації жінки, тим більше шансів повернути її до нормального життя та зберегти сім’ю.

Часто запитують – чи можна вилікувати жіночий алкоголізм у домашніх умовах?

Багаторічний досвід спілкування з нашими пацієнтами показує, що в домашніх умовах можна запобігти розвитку алкоголізму. Якщо на сімейній раді прийняти “програму тверезості” у сім’ї та переорієнтуватися на здоровий спосіб життя.

Але коли вже “процес пішов”, почалися пиятики, запої, то вже жодних засобів народної медицини не допоможуть. Навпаки – вони лише затягнуть час та прискорять перехід на наступну стадію хвороби.

Сучасна медицина має достатній арсенал засобів для того, щоб повністю вилікувати жіночий алкоголізм, але перший крок до лікування починається з дзвінка лікаря-нарколога.

Про алкоголізм у жінок, як він формується, його симптоми та ознаки, а також про лікування жіночого алкоголізму, розповідає лікар-нарколог Подірка Микола В’ячеславович.

Чому Вам варто вибрати нас?

Лікування в стаціонарі

Курс лікування проходить тільки стаціонарно, в комфортних палатах з усіма зручностями.

Анонімність

Усі пацієнти проходять курс лікування в клініці повністю анонімно.

Доставка пацієнта

Здійснюється машинами швидкої допомоги

Цілодобово

Ми працюємо цілодобово 12 місяців на рік.

Лікарі клініки

Довгий Юрій Володимирович

Довгий Юрій Володимирович

Головний лікар-реаніматолог-нарколог

Тисячний Ігор Станіславович

Тисячний Ігор Станіславович

Лікар-нарколог

Подірка Микола В'ячеславович

Подірка Микола В'ячеславович

Лікар-нарколог

Роша Василь Васильович

Роша Василь Васильович

Лікар-нарколог, психолог

Курс лікування

Детоксикація організму
Діагностика організму
Програма лікування
Робота з психологом
Групова психотерапія
Проживання
Харчування 

Кодування

Детоксикація організму
Діагностика організму
Програма лікування
Робота з психологом
Підшивка препарату
Проживання
Харчування

Реабілітація

Реабілітація
Ресоціалізація
Проживання
Харчування

Виїзд бригади

Виїзд машини
Анонімність
Робота лікарів

до 2200 грн/добу

від 6000 грн

від 10 000 грн

від 1800 грн

Получить бесплатную консультацию

Відгуки наших пацієнтів

Хочу висловити велику подяку всьому колективу клініки за чуйне та поважне ставлення до пацієнтів. Можна навіть отримати безкоштовну консультацію. Дуже сподобалася психолог Ірина, людина на своєму місці.

Докладніше

Микола Іванович

Добрий день всім. Мене звати Сашко, живу я в Торонто, Канада. Нещодавно був в Одесі 3 місяці. Там я лікувався в клініці Доктор Благо від залежності до алкоголю та різних важких наркотиків. Клініка Доктор Благо допомогла мені.

Докладніше

Сашко з Торонто

Записатися на безкоштовну консультацію