Лікар Довгий Юрій Володимирович

Лікар Довгий Юрій Володимирович

Лікар вищої категорії, кваліфікований нарколог та анестезіолог, головний лікар клініки "Доктор Благо Плюс".
Лауреат нагороди в номінації "За мужність та професіоналізм" ІІІ ступеня

З метою надання ефективної паліативної допомоги наркозалежним хворим лікування метадоном вперше було проведено у 60-х роках минулого століття. Як замінник наркотику препарат набув широкого поширення і продовжує використовуватися в наші дні в рамках проведення метадонової замісної терапії.

Що таке «метадон»

Метадон є синтетичним лікарським препаратом, що відноситься до групи опіоїдів. Він ефективно використовується як аналгетик і при лікуванні наркозалежності.

В даний час препарат широко застосовується у наркологічній практиці. Існує кілька напрямків його застосування за різними методиками та схемами. Найбільш ефективно цей засіб використовується:

 1. Для детоксикації та усунення опіумної (героїнової) абстиненції у наркозалежних пацієнтів. Це складний комплекс лікувальних заходів та процедур, спрямований на видалення з організму людини наркотику та продуктів його метаболізму.
 2. З метою усунення у пацієнтів психопатичних та депресивних станів, викликаних різким припиненням прийому наркотику.
 3. Для короткострокової метадонової стабілізації (фахівці розглядають цей метод, як перехідний між детоксикацією та замісною терапією).
 4. Коли замісне лікування метадоном розраховане на тривалий період часу.

Як метод підтримуючої терапії його використання дозволяє:

 • Значно знизити потяг та потребу в наркотику.
 • Блокувати нейротропні ефекти, включаючи ейфорію, у разі несанкціонованого потрапляння героїну чи інших опіоїдів до організму наркозалежного.
 • Стабілізувати рівень концентрації ендогенних опіоїдів (бета-ендорфінів) у спинномозковій рідині та передній частці гіпофіза.
 • Нормалізувати функціональність імунної та ендокринної системи наркозалежної людини.

Використання його сприяє нормалізації самопочуття та психофізичного стану пацієнта, формує позитивні передумови у перспективі його соціальної реабілітації.

Наслідки прийому метадону

Застосування цього засобу в лікуванні наркозалежності викликає багато суперечок та протиріч між фахівцями у галузі психіатрії та наркології. Важливе це питання з погляду моралі та правових норм. Легалізація його використання розглядалася, як один із способів знизити рівень злочинності та зменшити кількість заражень ВІЛ-інфекцій у середовищі наркоманів. В результаті це призвело до зростання кількості наркозалежних людей та збільшило рівень летальних наслідків від передозування наркотиків.

За заявою комісії ООН метадон слід розглядати як небезпечний наркотичний засіб, за силою руйнування організму людини, аналогічним морфію та героїну. Отже, цей препарат не усуває потреби в наркотиках, а навпаки, створює ще одну, більш небезпечну залежність. Резолюція ООН щодо використання метадону була викликана наявністю великої кількості підтверджень про її згубний вплив на людину. Згідно зі статистикою, пацієнт, який отримує лікування метадоном, в середньому може прожити ще близько 6 років.

Звикання до нього відбувається в більш короткий термін і сильніше, ніж до інших опіонатів. Крім того, препарат дуже агресивний і руйнує практично всі органи та системи людського організму. Найчастіше у таких пацієнтів, спостерігаються ядухи, виникають серйозні порушення дихального центру, спостерігаються набряки кінцівок, збільшення маси тіла. У деяких випадках при передозуванні препарату або тривалому його застосуванні зафіксовано випадки виникнення у пацієнтів раптової коми з летальним кінцем.

Лікування від метадонової залежності. Метадонова ломка

Вилікувати від потягу до цього препарату набагато складніше, ніж залежність до інших наркотиків. Пацієнти зазначають, що «метадонова ломка» триває набагато довше і болісніше, ніж від інших наркотичних засобів. Проблема у тому, що у нашій країні дуже мало наркологічних клінік займається питаннями лікування метадонової залежності.

Фахівці нашої клініки приділяють велику увагу цій проблемі. Серйозний підхід у лікуванні таких пацієнтів, спрямований на усунення важких наслідків метадонової терапії, дає позитивні результати. Ми використовуємо унікальні схеми лікування, що дозволяють працювати індивідуально з кожним пацієнтом. Метод лікування настільки ефективний, що застосування будь-яких додаткових жорстких заходів не потрібне. За короткий період ми можемо:

 • Позбавити людину цієї залежності і рецидивів «ломки».
 • Вивести з організму препарат та продукти його метаболізму.
 • Повернути суспільству соціально-адаптовану людину.

Ми не рекомендуємо використовувати цей препарат для самолікування. Звертайтесь за допомогою до фахівців, ваше життя – не іграшка!

Перше, що потрібно відразу прояснити – метадон не є ліками в широкому розумінні цього слова. Він лікує наркотичну залежність, але замінює собою “вуличні наркотики” (незаконно куплені у наркобариг). За своїм складом метадон – це синтетичний наркотик такої ж дії, як опій чи героїн. Тому його використання називається “замісною терапією”.

Що це?

Суть замісної терапії полягає в тому, що лікарі видають легальну дозу наркотику залежному в обмін на обіцянку не вживати інших наркотичних речовин.

Метадон позбавляє наркомана від “ломки”, неминучим при відмові “вуличних наркотиків”. І його дія триває протягом доби. Щодня наркоман приходить до наркологічного центру, де під контролем лікаря приймає заповітну пігулку. Метадонові програми широко поширені за кордоном, у нашій країні також намагаються впровадити їх.

Кому це вигідно?

Насамперед – державі. По суті, держава забирає клієнта у нелегальних торговців і безкоштовно видає їй наркотики. Звичайно не зовсім безкоштовно, а за гроші платників податків. Знижується злочинність та поширення хвороб, що передаються через спільне використання шприців. На практиці не все так райдужно:

 • Метадон не дає розвиватися симптомам “ломки”, але не викликає стан “кайфу”, якого прагне наркоман. Цей момент змушує його все одно купувати та використовувати “вуличні наркотики”. Метадонова програма у цьому разі втрачає сенс.
 • Метадон не лікує залежність, а навпаки, її посилює. Якщо синдром відміни у героїнового наркомана триває 2 тижні, то у метадонового – місяць.
 • Метадон надзвичайно токсичний. Він руйнує практично всі органи та системи організму. Середня тривалість життя при прийомі метадону становить 5 років.
 • Передозування у метадонових наркоманів трапляється набагато частіше, ніж у інших.
 • Приєднання до метадонової програми призводить до постановки на облік в наркологічному диспансері та обмеження в правах (розпоряджатися майном, керувати автомобілем тощо).

Зняття ломки від метадону – перша стадія лікування

Досягнення сучасної медицини дозволяють нам виліковувати наркотичну залежність без замісної терапії. Лікування наркоманії, яке забезпечує тверезе життя та свободу від наркотиків складається з 4 етапів:

 1. Детоксикація та медикаментозна підтримка організму, для швидкого зняття ломки та фізичної залежності від наркотиків.
 2. Заняття з психологом для вироблення прагнення до тверезого та повноцінного життя
 3. Підшивка протинаркотичного препарату. Цей препарат протягом тривалого часу запобігає повторним зривам у хворого. Фактично наркотик перестає на нього діяти і пацієнт не бачить сенсу у його вживанні. Для різних груп наркотиків розроблено свої протинаркотичні препарати.
 4. Курс реабілітації у реабілітаційному центрі. Реабілітація триває зазвичай від 3 місяців до року і за цей час професійні психологи планомірно та цілеспрямовано відновлюють особу пацієнта для його подальшої адаптації та ресоціалізації у суспільстві. Найбільш поширені методики реабілітації: “12 кроків” та “Когнітивно-поведінкова терапія” добре зарекомендували себе за кордоном і дають відмінні результати.

Причому послідовність етапів повинна бути такою, як зазначено вище. Часто родичі пацієнтів не бачать різниці між реабілітаційним центром та наркологічною клінікою. Нечисті на руку власники реабілітаційних центрів користуються цим, щоб отримати ваші гроші.

Важливо! Правильний реабілітаційний центр ніколи не прийме пацієнта на стадії вживання метадону та інших наркотичних речовин. Вони спрямують спочатку в наркологічну клініку для обстеження та лікування і вже потім займуться психологічною реабілітацією.

Лікування метадонової наркоманії в Одесі

Вибір програми лікування наркоманії залежить тільки від вашого рішення. Ми можемо тільки проінформувати вас про наслідки цього вибору. Замісна терапія метадоном – це не лікування, а пересадження наркомана на легальний наркотик. Наслідки для організму при його вживанні найсумніші. Посилення залежності та величезну шкоду здоров’ю хворого. Альтернатива – пройти комплексне лікування в наркологічній клініці і тоді сам пацієнт захоче змінити своє життя і розпрощатися із згубною залежністю. Наші лікарі завжди раді проконсультувати вас з усіх питань лікування наркоманії за телефонами: +38 (048) 702-34-24, +38 (097) 242-29-22

Чому Вам варто вибрати нас?

Лікування в стаціонарі

Курс лікування проходить тільки стаціонарно, в комфортних палатах з усіма зручностями.

Анонімність

Усі пацієнти проходять курс лікування в клініці повністю анонімно.

Доставка пацієнта

Здійснюється машинами швидкої допомоги

Цілодобово

Ми працюємо цілодобово 12 місяців на рік.

Лікарі клініки

Довгий Юрій Володимирович

Довгий Юрій Володимирович

Головний лікар-реаніматолог-нарколог

Тисячний Ігор Станіславович

Тисячний Ігор Станіславович

Лікар-нарколог

Подірка Микола В'ячеславович

Подірка Микола В'ячеславович

Лікар-нарколог

Роша Василь Васильович

Роша Василь Васильович

Лікар-нарколог, психолог

Курс лікування

Детоксикація організму
Діагностика організму
Програма лікування
Робота з психологом
Групова психотерапія
Проживання
Харчування 

Кодування

Детоксикація організму
Діагностика організму
Програма лікування
Робота з психологом
Підшивка препарату
Проживання
Харчування

Реабілітація

Реабілітація
Ресоціалізація
Проживання
Харчування

Виїзд бригади

Виїзд машини
Анонімність
Робота лікарів

до 2200 грн/добу

від 4000 грн

від 10 000 грн

від 1800 грн

Получить бесплатную консультацию

Відгуки наших пацієнтів

Хочу висловити велику подяку всьому колективу клініки за чуйне та поважне ставлення до пацієнтів. Можна навіть отримати безкоштовну консультацію. Дуже сподобалася психолог Ірина, людина на своєму місці.

Докладніше

Микола Іванович

Добрий день всім. Мене звати Сашко, живу я в Торонто, Канада. Нещодавно був в Одесі 3 місяці. Там я лікувався в клініці Доктор Благо від залежності до алкоголю та різних важких наркотиків. Клініка Доктор Благо допомогла мені.

Докладніше

Сашко з Торонто

Записатися на безкоштовну консультацію