Багато хто з нас звикли вважати наркоманію долею неосвічених, безвільних людей, які не згайшли своє місце в житті. А також тих, які уникають вирішення нагальних проблем, поринаючи в світ хімічних ілюзій.

Але не багато хто знає про те, що можна потрапити в наркотичну пастку в процесі лікування безсоння, кашлю, неврозів і болю різного походження. Наркотичні речовини, що входять до складу ряду ліків діють швидко і ефективно, але можуть призвести до формування справжнісінької наркотичної залежності.

Причому самому пацієнтові важко повірити в те, що хімія взяла контроль над його життям. Через це упускається початкова стадія захворювання, коли можна вилікувати залежність без наслідків психічного та фізичного здоров’я.

Ми розповімо вам історію одного нашого пацієнта, Марата Ісаковича Кіссельмана, заслуженого тренера України з кікбоксингу. Марат Ісакович дав дозвіл на публікацію для того, щоб застерегти інших людей про побічні дії лікарських препаратів.

У 2013 році йому було помилково поставлено діагноз раку легені. Для усунення сильного болю лікар виписав препарат Налбуфін (опіоїдний анальгетик). У процесі лікування доза препарату поступово зростала і зросла до 5 ампул на добу (!).

При повторному, більш ретельному дослідженні діагноз раку було спростовано, але пацієнт уже не міг відмовитися від щоденної дози Налбуфіну. Ситуація зайшла в глухий кут. Було запрошено лікарів з наркологічного відділення госпіталю, які поставили діагноз хімічної залежності.

Марат Ісакович, заслужений тренер, військовий, учасник бойових дій перебував у пригніченому стані. Він просто не міг змиритися з тим, що хімічна речовина взяла контроль над його життям!

Він зрозумів, що без лікаря-нарколога не обійтися і почав пошуки фахівця. Його вибір припав на головного лікаря клініки «Доктор Благо Плюс» Юрія Довгого. Про професіоналізм лікарів клініки було багато позитивних відгуків. Немаловажним було й те, що Юрій Довгий випускник військової медичної академії.

При зустрічі та огляді пацієнта було вироблено тактику лікування, яка враховує супутні фактори (поранення, вік, супутні захворювання пацієнта). Лікування проходило  непросто, але завдяки чіткому алгоритму лікування, злагодженим діям лікарів клініки та дружини Марата, Ірини, залежність була переможена!

Зараз Марат Ісакович живий, здоровий та вдячний сім’ї та лікарям за те, що підтримали його у важкій життєвій ситуації.

Який висновок можна зробити з цієї історії хвороби відомої та заслуженої людини? Сучасна медицина широко використовує у своєму арсеналі препарати, що містять наркотичні речовини. Навіть банальний корвалол, так улюблений нашими бабусями, містить фенобарбітал і при тривалому застосуванні може призвести до важкої залежності.

Ніхто не застрахований від того, що в процесі лікування “щось піде не так” і сформується хімічна залежність. Це дуже серйозний симптом, за наявності якого не можна гаяти час на самолікування. Найправильніше рішення – негайне звернення до наркологічної клініки до грамотного лікаря нарколога.

Увага. На сьогоднішній день розвелося багато сектантських та шахрайських «реабілітаційних центрів», які не мають ні бажання ні можливостей надати реальну медичну допомогу пацієнтам із залежністю. Їхня мета заробити на горі та хворобі людей.

Будьте уважні! У будь-якому випадку пам’ятайте, що лікування будь-якої залежності (наркотичної, алкогольної, ігрової) потрібно починати тільки з наркологічної клініки, що володіє ліцензіями, медичним обладнанням і, найголовніше, лікарями та медсестрами, які мають спеціалізацію з наркології.