Пивна залежність – міф чи реальність?

Пивний алкоголізм дуже підступний тим, що розвивається непомітно для людини та оточуючих. Реклама пива оточує нас усюди, з екранів телевізора розповідають про його уявну користь для організму. Здавалося б немає нічого соромного в тому, щоб пропустити пляшечку-другу ввечері в компанії хороших друзів.
Нам постійно нав’язують думку, що пиво – це джерело вітамінів і навіть порівнюють його із хлібом. Звичайно в пиві містяться певні вітаміни та мікроелементи, корисні організму, але шкідливих речовин набагато більше. Можна провести аналогію з борщем – у ньому теж багато корисних речовин, але коли він скисає, його виливають. У випадку з пивом люди роблять з точністю навпаки.

Якщо пити пиво щодня – це алкоголізм?

Вживання алкогольних напоїв викликає сп’яніння і викликає цілий каскад хімічних процесів, внаслідок яких алкоголь розпадається на токсичні речовини, що нейтралізуються печінкою. Цей процес займає досить тривалий час. Щоденний прийом алкоголю не дозволяє організму повністю позбутися його отруйних продуктів розпаду, що саме по собі дуже шкідливо. Що ж до залежності, то це питання може точно відповісти лише лікар-нарколог. Хоча ймовірність його наявності при щоденному вживанні спиртних напоїв є дуже високою.

Що гірше пивний алкоголізм або горілчаний

Що гірше – укус гадюки чи каракурта? І те, й інше дуже шкідливе для організму. Так і з різними алкогольними напоями. При всьому їх різноманітті вони містять головну отруту для організму – етиловий та інші спирти.
Насправді алкоголіки використовують і те й інше окремо, або змішуючи. Розмір шкоди, що наноситься для організму, більше залежить не від виду спиртного напою, а від його якості. Якщо купувати дешеву “палену” горілку, то шкоди від неї буде більше, ніж від якісного пива і навпаки.
Але яким би якісним і дорогим не був спиртний напій, все одно рано чи пізно його вживання призведе до алкогольної залежності. Ця хвороба має однакові стадії розвитку і у бомжів, і у олігархів.

Вплив пивного алкоголізму на організм

Найстрашніше те, що під виглядом благополуччя криється підступна руйнівна дія кожної краплі спиртного на всі основні органи:

  • серце;
  • печінка;
  • ендокринна система;
  • ШКТ;
  • нирки;
  • мозок;
  • інтелектуальні можливості.

Німецьким ученим вдалося підрахувати, що навіть невелика кількість випитого спиртного починає свій згубний вплив на головний мозок лише через 6 хвилин після прийому. Доповнили їхню роботу іспанські колеги. Вони вивели у цифрах увесь вплив алкоголю на роботу мозку. Виявляється, якщо ви приймаєте лише три пляшки пива, кмітливість ваша впаде приблизно на 20%. Школярі та студенти, які звикли до пива, можуть розраховувати лише на стадію тупості. Їм ніколи не здобути жодних нагород, навіть просто зайняти міцне місце у суспільстві для них буде проблемою.

Досить часто після випивки молодь жартує над людиною, якій необхідно відійти. Адже кожному відомо, що воно має яскраво виражений сечогінний ефект. Медики називають його поліурією. Однак мало хто здогадується, що саме в ці моменти він втрачає велику кількість калію і магнію, необхідного організму, але даним напоєм вимивається з тіла. Відновити ж нормальну його кількість не так вже й легко.

Про серце взагалі окрема розмова. Пиво швидко всмоктується в кров та збільшує її обсяги, судини розширюються, серце також. Таке постійне навантаження змушує серце збільшуватися, воно стає в’ялим, з’являється ожиріння. Розтягнуте серце рентгенологи називають бичачим.

Ознаки пивного алкоголізму

Як ми вже говорили, пивний алкоголізм підступний тим, що його складно виявити на початкових стадіях. Хворі не порушують громадський порядок, не буянять, зранку виходять працювати, виконують всі свої обов’язки.
Найголовніша ознака пивного алкоголізму – це збільшення дози та частоти його вживання. Якщо хворий дозволяв собі у п’ятницю ввечері випити пару пляшечок хмільного напою, то поступово виникає потреба вживати 2-3 рази на тиждень по 3-4 пляшки і т.д. Пивний алкоголік може доводити щоденну дозу пива до 6-8 літрів, і це не межа.

Стадії та симптоми пивного алкоголізму

Стадії пивного алкоголізму відповідають стадіям звичайного алкоголізму. Умовно процес формування залежності можна поділити на 3 стадії:
1) Поява психологічної залежності. Відпочинок на природі, перегляд футболу, посиденьки з друзями завжди супроводжуються помірним вживанням пива. Це стає звичкою і підсвідомо хворий починає шукати такі приводи частіше і більше.
2) Фізична залежність. Поступово алкоголь настільки щільно вбудовується в обмінні процеси організму, що за його нестачі виникає сильне нездужання – похмільний синдром. Причому для його зняття достатньо ще трохи випити пива. На практиці це проявляється в тому, що після вечірніх посиденьок з пивом на ранок доводиться купувати пляшечку, щоб “поправити” самопочуття.
3) Тривалі багатоденні запої, деградація, руйнація організму.

Пивна залежність: що робити?

Залежність від пива можна вилікувати. Але стратегія та тривалість лікування залежить від стадії хвороби. На першій стадії може бути достатньо сили волі пацієнта, щоб повернути життя у тверезе русло. На другій стадії вже необхідна консультація нарколога та психолога. На третій стадії не обійтися без комплексного лікування пивної залежності у стаціонарі наркологічної клініки.

Лікування пивного алкоголізму народними засобами

Існують народні засоби, як полегшити стан організму після рясного вживання спиртних напоїв. Але вилікувати алкоголізм народними засобами не вдасться. Не існує жодних трав, мазей чи змов від алкоголізму. Тільки комплексне лікування в наркологічній клініці дасть бажаний результат.

Стадії лікування від пивної залежності

Найправильніший і найефективніший спосіб назавжди позбутися пивної залежності – прийти на безкоштовну консультацію до лікаря-нарколога клініки “Доктор Благо Плюс”. Ми проведемо діагностику захворювання, визначимо стадію та порекомендуємо лікування, яке максимально швидко та ефективно позбавить вас залежності.
Лікування в нашій клініці складається з:
1) детоксикації, в результаті якої організм позбавиться токсичних речовин і пройде фізична залежність;
2) роботи з психологом, яка допоможе розібратися в причинах потягу до алкоголю та виробити правильну мотивацію до тверезого життя;
3) лікування та відновлення функцій організму – сну, травлення, загального самопочуття.

 

Наслідки від пивного алкоголізму

Регулярне вживання пива неминуче несе негативні наслідки для організму. Але розмір шкоди для здоров’я та психіки залежить від різних факторів:

  • стан здоров’я – у здорових людей краще працюють печінка та нирки та алкогольна отрута нейтралізується швидше;
  • спадковість – вчені довели, що в деяких людей є вроджена схильність до алкоголізму і хвороба може розвинутись буквально за кілька місяців вживання пива;
  • якість напою – дешеве пиво може містити недостатньо очищені спирти низької якості, які завдадуть більшої шкоди здоров’ю, ніж дорогі та натуральніші сорти.

Ще Бісмарк говорив – “Від пива стають лінивими, дурними та безсилими”. І справді, пиво підступне не лише вмістом алкоголю, а й тим, що воно має у своєму складі фітоестрогени та втручається у роботу гормональної системи людини. У чоловіків це видно по фігурі тіла, яке набуває округлих форм, росте живіт, збільшуються груди, м’язи слабшають, потенція слабшає. Багато любителів пива страждають на безпліддя.
Причому, у жінок, любительок пива, також відбуваються гормональні зміни – порушується менструальний цикл, з’являється ожиріння, збільшується рослинність на тілі, грубіє голос.

Вживання пива в 2 рази підвищує ймовірність захворювання на рак молочної залози та матки.

Пивний алкоголізм у чоловіків

​Як ми вже говорили, найбільш помітна з боку шкода пива для чоловіків посідає його гормональну систему. Пацієнти, які проходили лікування від пивного алкоголізму, у нашій клініці скаржилися на зниження лібідо та потенції.

У багатьох із них з’являється ожиріння, особливо в області талії. Цей так званий абдомінальний жир не тільки виглядає неестетично, а й порушує роботу всіх внутрішніх органів, провокуючи розвиток захворювань шлунка, нирок, печінки. Жировий гепатоз печінки можна виявити практично у всіх шанувальників пінного напою.

Ознаки пивного алкоголізму у чоловіка

Безумовно, що при рідкому вживанні пива в малих дозах, шкода для організму буде мінімальною і може навіть клінічно і не виявитися. Хіба що будуть відхилення у біохімічних аналізах крові. Але пиво – підступний напій. Все починається з однієї пляшечки чи баночки наприкінці робочого тижня. А потім дуже непомітно доза та частота його вживання збільшується.

Помітити розвиток пивного алкоголізму можна лише із боку. Тому родичам любителів пива важливо знати, в якому разі вже треба “бити на всі дзвони”:

  • постійне збільшення кількості випитого пива – на зміну баночкам по 0,5 л. приходять баклажки по 2-2,5 л;
  • поява дратівливості, особливо за відсутності пива;
  • втрата інтересу сексуального життя;
  • стан похмілля вранці, який усувається новою порцією пива.

Пивний алкоголізм у жінок

Пивний алкоголізм у жінок дуже часто є причиною безпліддя. Адже дітородна функція організму забезпечується дуже складними та тонкими гормональними процесами в жіночому організмі та найменше втручання в них загрожує безпліддям.

Порушення гормонального фону у жінок призводить до того, що вони передчасно починають страждати на серцево-судинні захворювання. Це відбувається внаслідок зниження вироблення організмом гормону естрогену.

Жінка повніє, грубіє і втрачає свою привабливість для протилежної статі. Це, безумовно, завдає великої психологічної травми і сприяє посиленню залежності від пива.

Пивний алкоголізм у підлітків

Вживання пива підлітками – це величезна проблема нашого суспільства. Адже їхній організм перебуває у стані глибокої перебудови – він уже не дитячий, але ще не дорослий. Тому ту шкоду для дорослих, про яку ми писали раніше, можна сміливо множити в 10 разів.

В результаті розвиток організму сповільнюється, порушується робота всіх органів і систем, особливо страждає психіка підлітка. У підлітків, що вживають пиво, спостерігається різке зниження когнітивних здібностей. Говорячи простою мовою – погіршується навчання і успішність. Адже це так важливо для їх подальшого життя.

Фахівці нашої клініки, та й не тільки нашої, давно помітили, що 80% алкоголіків, які надходять на лікування, повідомляють про початок вживання спиртних напоїв у підлітковому віці і в більшості випадків це було пиво.

Лікування пивного алкоголізму без відома

Ми часто бачимо в рекламних роликах по телевізору та в інтернеті інформацію про різні чудо-препарати, які дозволяють вилікувати близьку людину від пивного алкоголізму без її відома.

Будь-який фахівець у наркології скаже, що так не буває. Алкоголізм – це найскладніша проблема, в якій переплітаються і психіка людини та її ставлення до оточуючих та фізично особливості її організму. Вирішити цю проблему за допомогою якихось таблеток чи порошків – неможливо. Так не буває, всі нібито захоплені відгуки є рекламним прийомом тих людей, які хочуть заробити на горі людей.

Якщо ви хочете лікувати вашого близького, то перший крок – прийти з ним на консультацію до лікаря нарколога. Вилікувати алкоголіка можна лише в тому випадку, якщо він усвідомлює свою проблему з алкоголем і забажає її позбутися.

Медикаментозне лікування пивного алкоголізму

Сучасна медицина має у своєму арсеналі велику кількість ефективних медикаментів, які дозволяють зробити лікування пивного алкоголізму по-справжньому ефективним. Вони дозволяють:

  • очистити організм від токсинів;
  • відновити нормальну роботу внутрішніх органів;
  • скоригувати емоційне тло пацієнта, налагодити нормальний сон та апетит;
  • знизити фізичну та психологічну потяг до алкоголю.

Звичайно, фармакологічними препаратами лікування алкоголізму в сучасних клініках не обмежується. Важливу роль грає спілкування з лікарем та психологом.

Але саме фармакологія дозволяє настільки відновити організм пацієнта, що він зможе повністю сконцентруватися на своєму одужанні та виробити стійку мотивацію до цього.

Кодування від пивного алкоголізму

Деяким категоріям пацієнтів ми рекомендуємо пройти процедуру підшивки спеціального закордонного протинаркотичного препарату тривалої дії. Він унеможливить вживання алкоголю протягом 3 або 6 місяців. Це є чудовою профілактикою повторних зривів, які часто трапляються у перші місяці після виписки з клініки.

Про пивний алкоголізм, його симптоми та наслідки у жінок, чоловіків та підлітків, а також про лікування пивного алкоголізму в домашніх умовах та стаціонарі, розповідає лікар-нарколог Подірка Микола В’ячеславович.

Получить бесплатную консультацию

Пивний алкоголізм лікування в клініці

Лікування в стаціонарі

Курс лікування проходить тільки стаціонарно, в комфортних палатах з усіма зручностями.

Анонімність

Усі пацієнти проходять курс лікування в клініці повністю анонімно.

Доставка пацієнта

Здійснюється машинами швидкої допомоги

Цілодобово

Ми працюємо цілодобово 12 місяців на рік.

Лікарі клініки

Довгий Юрій Володимирович

Довгий Юрій Володимирович

Головний лікар-реаніматолог-нарколог

Тисячний Ігор Станіславович

Тисячний Ігор Станіславович

Лікар-нарколог

Подірка Микола В'ячеславович

Подірка Микола В'ячеславович

Лікар-нарколог

Роша Василь Васильович

Роша Василь Васильович

Лікар-нарколог, психолог

Курс лікування

Детоксикація організму
Діагностика організму
Програма лікування
Робота з психологом
Групова психотерапія
Проживання
Харчування 

Кодування

Детоксикація організму
Діагностика організму
Програма лікування
Робота з психологом
Підшивка препарату
Проживання
Харчування

Реабілітація

Реабілітація
Ресоціалізація
Проживання
Харчування

Виїзд бригади

Виїзд машини
Анонімність
Робота лікарів

до 2200 грн/добу

від 6000 грн

від 10 000 грн

від 1800 грн

Получить бесплатную консультацию

Відгуки наших пацієнтів

Хочу висловити велику подяку всьому колективу клініки за чуйне та поважне ставлення до пацієнтів. Можна навіть отримати безкоштовну консультацію. Дуже сподобалася психолог Ірина, людина на своєму місці.

Докладніше

Микола Іванович

Добрий день всім. Мене звати Сашко, живу я в Торонто, Канада. Нещодавно був в Одесі 3 місяці. Там я лікувався в клініці Доктор Благо від залежності до алкоголю та різних важких наркотиків. Клініка Доктор Благо допомогла мені.

Докладніше

Сашко з Торонто

Записатися на безкоштовну консультацію

Розрахувати вартість
Вік пацієнта
  • до 25
  • 25-45
  • 45-55
  • 55+